بانک اطلاعات املاک شمس
بانک اطلاعات املاک شمس
افزایش عوارض نوسازی

افزایش عوارض نوسازی

افزایش عوارض نوسازی در صحن مجلس شورای اسلامی تصویب شد

✦مشاور شهردار تهران از تصویب افزایش عوارض نوسازی در لایحه «درآمدهای پایدار شهرداری ها و دهیاری های کشور» خبر داد.

✦مشاور شهردار تهران در توسعه درآمد پایدار از تصویب افزایش عوارض نوسازی در لایحه «درآمدهای پایدار شهرداری ها و دهیاری های کشور» خبر داد و گفت: تصویب این لایحه درآمد شهرداری ها را تثبیت و در نتیجه شهر فروشی را کاهش می دهد.

✦ سید مناف هاشمی با اعلام این خبر گفت: بند 5 لایحه «درآمدهای پایدار شهرداری ها و دهیاری های کشور» امروز در صحن مجلس شورای اسلامی بررسی و تصویب شد. با تصویب این بند عوارض نوسازی از 1.5 درصد به 2.5 درصد افزایش پیدا کرد.

✦وی افزود: این بند به عنوان یکی از بهترین کدهای درآمدی شهرداری های کشور و کلان شهرها است که براساس قیمت منطقه ای املاک تعیین و در فیش عوارض نوسازی قید می شود.

✦ مشاور شهردار تهران در توسعه درآمد پایدار ضمن تشکر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی که با تصویب این بند به پیشگیری از شهر فروشی کمک کردند، عنوان کرد: تصویب این لایحه درآمد شهرداری ها را تثبیت و در نتیجه شهر فروشی را کاهش می دهد.

✦گفتنی است لایحه «درآمدهای پایدار شهرداری ها و دهیاری های کشور» یکی از لوایحی است که شهرداری ها از سال ۶۲ منتظر بودند به مجلس راه پیدا کند و با تلاش بسیار با طرح دو فورتی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به صحن راه پیدا کرد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.